Jak powiększyć usta bądź skorygować ich kształt?

By | 5.8.14 3 comments
Witajcie!
Dzisiejszy wpis jest poradą dla dziewczyn, które mają wąskie usta i zastanawiają się w jaki sposób je powiększyć za pomocą szybkiego triku. Bywa, że usta są asymetryczne lub mają zaburzoną proporcję, dlatego żeby je odpowiednio ,,ukształtować" na nowo wykorzystamy zaledwie trzy produkty:
 • korektor (mój - NYX HD / odcień CW02)
 • konturówka do ust (moja - ESSENCE /odcień 07 cute pink)
 • błyszczyk (mój - powiększający usta marki AVON / odcień plumping pearl/zamiennie stosuję pink pucker)
Wybrałam konturówkę Essence, ponieważ ma niesamowity kolor. Ponadto jest miękka i kremowa, co sprawia, że świetnie się ją rozciera. Jej największą zaletą jest to, że długo się utrzymuje na ustach.  Natomiast błyszczyk powiększający usta z Avonu jest jednym z najtrwalszych, jaki miałam - utrzymuje się na ustach ponad 4 godziny.

Mam duże usta, jednak górna warga jest według mnie za wąska w porównaniu do dolnej. Poza tym  jej kontur po lewej stronie jest nieco niżej niż kontur po prawej stronie, więc muszę wyrównywać tę asymetrię. Plan działania:
1. Pokrywamy całe usta korektorem.
2. Kreujemy kredką pożądany rysunek ust zaczynając od środka górnej wargi w kierunku kącika - linię rysujemy tuż nad zewnętrzną krawędzią. Ja muszę tworzyć nieco grubszą linię nad lewą częścią górnej wargi.
3. Czas na dolną wargę. Również ją powiększamy, jednak nie radziłabym dojeżdżać aż do kącików, a zakończyć linię ,,gdzieś w pół drogi", żeby efekt był jak najbardziej naturalny. Ja muszę zmniejszyć tę wargę, więc obrysowuję wewnętrzną krawędź.
4. Teraz trzeba pędzelkiem lub palcem powoli i delikatnie rozetrzeć konturówkę do środka ust. Ja staram się tworzyć gradient, zatem środek nadal jest jasny. Dodatkowo dokładam trochę korektora na środek ust i znowu delikatnie rozcieram.
5. Na sam koniec nakładam bezbarwny błyszczyk, który dodatkowo ma działanie powiększające.

   Oto efekt:

Mam nadzieję, że pomogłam w jakiś sposób.
Pozdrawiam gorąco!
Nowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze:

 1. Błyszczyk z Avonu jest wspaniały. Polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten powiększający tak, nie wiem jak inne z tej firmy.

   Usuń
  2. Ja natomiast mam z Avonu błyszczyk powiększający usta koloru bordowego z drobinkami, który super mrozi usta także na LATO EKSTRA WYJŚCIE. POLECAM <3

   Usuń